Eте зошто „пукнала“: Карлеуша разбрала дека Душко за Нова Година во Турција заминал со друга девојка

EX-YU ЕСТРАДА

Eте зошто „пукнала“: Карлеуша разбрала дека Душко за Нова Година во Турција заминал со друга девојка

  Се уште не стивнува прашината која се крена дека Јелена Карлеуша го пријавила Душко Тошиќ за насилство на Божиќ. Капката која ја прелила чашата и довела до хаос била кога пејачката дознала дека нејзиниот сопруг на новогодишната ноќ е во Турција со друга девојка. Кога тоа му споменала тотално „пукнала“. Душко и Јелена веќе подолго време водат одвоени животи. Се обидувале на секој начин да го спасат бракот, но […]

Душко и Јелена живеат како кучето и мачето: Kога ќе се скараат тој си оди во својата дома

EX-YU ЕСТРАДА

Душко и Јелена живеат како кучето и мачето: Kога ќе се скараат тој си оди во својата дома

Роднините и пријателите на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ велат дека тие со години имаат затегнати односи. Живеат како куче и маче, некогаш се заедно а некогаш разделени. Фудбалерот веќе неколку месеци не живее во семејниот дом туку си оди во својот стан. Соседите велат дека Јелена е секогаш љубезна со нив и застанува да се фотографира и да поразговара. Душко само понекогаш го гледаат кога на улицата ги чека […]

Сепак бил голем инцидент: Душко уште 30 дена има забрана за приближување на Јелена

EX-YU ЕСТРАДА

Сепак бил голем инцидент: Душко уште 30 дена има забрана за приближување на Јелена

Белградскиот Основен суд за уште 30 дена ја продолжи итната мерка за забрана за приближување и комуникација со сопругата на фудбалерот Душко Тошиќ, пренесува „Танјуг“. Тојво петокот на 7 јануари прично доби забрана од 48 часа за приближување од полицијата бидејќи ѝ удрил шамар на сопругата, пејачката Јелена Карлеуша. Полицијата во петокот, откако пејачката пријави дека сопругот е насилен кон неа, интервенираше во нивниот дом, но Карлеуша одби да оди […]

EX-YU ЕСТРАДА

Конечно и Тошиќ се јави: Ме претставувате како насилник, но јас не се пронаоѓам во тие наслови

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ вечерва преку Инстаграм им се обрати на своите следбеници, но и на медиумите, пријателите и роднините. Душко со жалење констатира дека во медиумите е претставен како лошата страна, но вели дека не се пронаоѓа во насловите кои го рпетставуваат како насилник, бидејќи тој тоа не е, а и сите кои го познаваат знаат дека е господин. Затоа, вели тој, ќе продолжи во истиот […]

today13/01/2022 9

EX-YU ЕСТРАДА

Во случај на развод, на Карлеуша и следуваат милиони евра: Ова се цифрите и имотот кој би го делеле

Бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ со денови е во центарот на интересирањата, бидејќи пејачката за Божиќ го пријави сопругот за семејно насилство. Многумина се запрашаа дали популарниот пар ќе го заврши бракот со развод, или ќе успеат да ја надминат моменталната криза. Во случај на развод Јелена би можела да добие голема количина пари, толку што не би морала да работи до крајот на животот, судејќи според цифрите […]

today13/01/2022 3

EX-YU ЕСТРАДА

Во случај на развод, на Карлеуша и следуваат милиони евра: Ова се цифрите и имотот кој би го делеле

Бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ со денови е во центарот на интересирањата, бидејќи пејачката за Божиќ го пријави сопругот за семејно насилство. Многумина се запрашаа дали популарниот пар ќе го заврши бракот со развод, или ќе успеат да ја надминат моменталната криза. Во случај на развод Јелена би можела да добие голема количина пари, толку што не би морала да работи до крајот на животот, судејќи според цифрите […]

today13/01/2022 3

POST GRID


FEATURED NEWS

0%