EX-YU ЕСТРАДА

НБА свадба викендов во Охрид

today18/07/2022 8

Background
share close

Кошаркарот на Кливленд Кавалирс Чеди Осман и турската актерка Ебру Шахин, викендов ќе се венчаат во Охрид. Осман Осман своето детство го поминал на овие простори, бидејќи е роден во Охрид од татко Турчин и мајка Србинка од Нови Пазар. Како што пренесуваат турските медиуми, венчавката на познатиот пар ќе се случи викендов на брод на Охридското Езеро, а потоа на 7 јули ќе организираат и свадбена веселба и во Турција. Тие веќе неколку дена престојуваат во Охрид каде уживаат на плажите и во ноќниот живот. Ебру редовно споделува импресии на својот Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Ebru Şahin (@rebrusahin)

The post НБА свадба викендов во Охрид appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Среќна и добро расположена: Шакира сурфа во Шпанија со непознат маж, по неверството на Пике

По разделбата на Шакира и Жерард Пике што предизвика вистинска бура во шпанската и светската јавност, 45-годишната пејачка е забележана како сурфа во Шпанија. Во друштво на 11-годишнот син Милан и неколку пријатели, Шакира е во навистина добро расположение. Пејачката носи елегантен спортски костим за пливање со долги ракави и ногавици, а од фотките се гледа дека сурфа како вистински професионалец. Во природно издание и без грам шминка, пејачката изгледа […]

today18/07/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%