KissFM

527 Results / Page 1 of 59

Background

EX-YU ЕСТРАДА

„Допир на свилата“: Сопругата на Балашевиќ ќе издаде негова нова песна и книга

Како дел од негувањето на сеќавањето на ликот и делото на Џорџ Балашевиќ, неговата сопруга Оливера Балашевиќ (62), со поддршка и помош на ќерките Јелена и Јована и синот Алекса, продолжува да го презентира богатото уметничко наследство на познатиот новосадски поет и кантавтор. Ќе биде претставено новото издание на стихозбирката на Џоле ​​„Допирот на свила“, која ќе биде збогатена со необична интимна преписка меѓу сопружниците. На промоцијата, која семејството ја […]

today01/05/2022 14

EX-YU ЕСТРАДА

Поранешните партнерки го открија: На Аца Лукас не му работи „алатот“

По разводот од сопругата Соња Вуксановиќ, Волкер Аца Лукас имал бројни врски со девојки од јавниот свет и старлети, а како што oбјавува „Република.рс“, причината поради која му пукнале романсите е тоа што има проблеми со потенцијата. Конкретно тој има проблем со мал број на сперматозоиди, односно олигоспермија, која во неколку наврати се обидувал да ја излечи и ги посетил најдобрите лекари во земјава и странство. Аца бил на преглед […]

today01/05/2022 20

EX-YU ЕСТРАДА

Купила бурми и викнала матичар: Весна го изненадила Дац, роденденот му го направила свадба

Со тајна организација, заедно со најблискиот круг на семејството и пријателите, партнерката на Дац купила бурми и викнала матичар на неговата роденденска забава, каде ја крунисаа љубовта, пренесува „Црнобело“, објавувајќи ексклузивни фотки и видео изненадувањето. Ова може само оваа до мене лудача да ми го направи, браво, сега стварно се потресов!, вели актерот. https://youtu.be/ybK7uhDKg5I Драган Спасов Дац, кој наполни 59 години, и неговата избраничка Весна Весна и се заедно повеќе […]

today01/05/2022 40

EX-YU ЕСТРАДА

Саша Поповиќ од „Гранд“ има возен парк од 600.000 евра

Саша Поповиќ неодамна се појави на снимањето на новата епизода на „Ѕвезде Гранда“ и ја покажа нова лута машина за која даде 150.000 евра. Се работи за BMW i80, само што за разлика од претходните два, едното бело, другото бакарно, неговиот нов миленик сега има истакнати линии во жолта боја. Инаку, Поповиќ е голем љубител на луксузни автомобили и поседува голема колекција од нив. Покрај еден за градско возење поседува […]

today01/05/2022 5

EX-YU ЕСТРАДА

Гарванлиев се сврши, но не го открива името на вереникот

Пејачот Васил Гарванлиев се сврши и наскоро ќе се венча. Тој се свршил минатиот викенд на романтично патување во Њујорк. Точно е дека се свршив. Сè се случи на брзина. Се запознавме кога дојдов во Америка и работите некако ни тргнаа од прва. Заљубен сум и малкушокиран, стварно не очекував дека ќе ми се случи љубов. Ама како што велам, внимавај што посакуваш - вели Васил за „Репортер“.The post Гарванлиев […]

today01/05/2022

EX-YU ЕСТРАДА

Мајката на Северина се обидува да ги смири трите сестри

Северина има нарушени односи речиси со целото семејство. Таа има две сестри, Зденка и Маријана, но со нив не комуницира подолго време. Најтешко и е на мајката Ана која безуспешно се обидува да ги смири сестрите. На сестрата Зденка Севе не и се јавила со години. Таа живее во Задар со сопругата Здравко Жуниќ, а со Северина не сака да има ништо. Зденка не го одобруваше бракот со Којиќ. Таа […]

today01/05/2022 14

EX-YU ЕСТРАДА

Синот на Марина Туцаковиќ прозборе за зависноста: Почнав да се дрогирам на 15 години, станав наркоман на 17

Синот на Марина Туцаковиќ реши да и открие на јавноста, која малку знае за него, што е тој и кој е всушност. И покрај големата љубов што ја имал во семејството Милан Радуловиќ,сепак паднал во маѓепсаниот круг на наркоманијата што му го одбележува најтешкиот период во животот. - Целиот период беше прилично долг. Почнав на 15 години, станав наркоман на 17 години, па паузирав на 4 години, но кога завршив […]

today01/05/2022 10

EX-YU ЕСТРАДА

Ненадејно почина Мирчо Цуков од „Интервали“

Ненадејно починал Мирчо Цуков (66), пејачот на легендарниот бенд „Интервали“. За Цуков музиката беше живот, и професионално но и преку настапите со бендот… Струмичката група „Интервали“ која се прослави со баладата „Ех, да сакаш“ е формирана пред повеќе од три децении. Покрај Мирчо, заштитно лице на составот е и неговата сопруга Снежана. https://youtu.be/YD4zXT4naAkThe post Ненадејно почина Мирчо Цуков од „Интервали“ appeared first on Република.

today01/05/2022 38

EX-YU ЕСТРАДА

Немања ја остави оваа пејачка за да биде со Анастасија

Само неколку недели откако раскина со Ѓорѓе Куљиќ Анастасија Ражнатовиќ повторно е среќна во љубовта. Но, новото момчеНемања Гудељ се уште не ги расчистил односите со поранешната девојка, пејачката Сања Вучиќ. Тие беа лудо вљубени но одеднаш односите им се заладиле и Сања си заминала без да раскинат Таа од медиумите дознала дека Немања има нова девојка и многу се налутила бидејќи тоа не го слушнала од него.The post Немања […]

today01/05/2022 10

0%
AllEscort