НАЈНОВИ ВЕСТИ

232 Results / Page 1 of 26

Background

EX-YU ЕСТРАДА

Душко и Јелена живеат како кучето и мачето: Kога ќе се скараат тој си оди во својата дома

Роднините и пријателите на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ велат дека тие со години имаат затегнати односи. Живеат како куче и маче, некогаш се заедно а некогаш разделени. Фудбалерот веќе неколку месеци не живее во семејниот дом туку си оди во својот стан. Соседите велат дека Јелена е секогаш љубезна со нив и застанува да се фотографира и да поразговара. Душко само понекогаш го гледаат кога на улицата ги чека […]

today13/01/2022

EX-YU ЕСТРАДА

Eте зошто „пукнала“: Карлеуша разбрала дека Душко за Нова Година во Турција заминал со друга девојка

  Се уште не стивнува прашината која се крена дека Јелена Карлеуша го пријавила Душко Тошиќ за насилство на Божиќ. Капката која ја прелила чашата и довела до хаос била кога пејачката дознала дека нејзиниот сопруг на новогодишната ноќ е во Турција со друга девојка. Кога тоа му споменала тотално „пукнала“. Душко и Јелена веќе подолго време водат одвоени животи. Се обидувале на секој начин да го спасат бракот, но […]

today13/01/2022 4

EX-YU ЕСТРАДА

Конечно и Тошиќ се јави: Ме претставувате како насилник, но јас не се пронаоѓам во тие наслови

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ вечерва преку Инстаграм им се обрати на своите следбеници, но и на медиумите, пријателите и роднините. Душко со жалење констатира дека во медиумите е претставен како лошата страна, но вели дека не се пронаоѓа во насловите кои го рпетставуваат како насилник, бидејќи тој тоа не е, а и сите кои го познаваат знаат дека е господин. Затоа, вели тој, ќе продолжи во истиот […]

today13/01/2022 9

EX-YU ЕСТРАДА

Сепак бил голем инцидент: Душко уште 30 дена има забрана за приближување на Јелена

Белградскиот Основен суд за уште 30 дена ја продолжи итната мерка за забрана за приближување и комуникација со сопругата на фудбалерот Душко Тошиќ, пренесува „Танјуг“. Тојво петокот на 7 јануари прично доби забрана од 48 часа за приближување од полицијата бидејќи ѝ удрил шамар на сопругата, пејачката Јелена Карлеуша. Полицијата во петокот, откако пејачката пријави дека сопругот е насилен кон неа, интервенираше во нивниот дом, но Карлеуша одби да оди […]

today13/01/2022

EX-YU ЕСТРАДА

Се огласи и Јелена: Душко Тошиќ ја удри сопругата, интересно е што молчите за тоа

Душко Тошиќ ја удри сопругата! Интересно... Не што направи, слабич како слабич, а ги има толку многу! Интересно е што молчите за тоа! – напиша Јелена. Јелена Карлеуша вчера опријавила во полиција дека сопругот Душко Тошиќ и удрил шамар. Полицијата од Савски Венац веднаш одговорила на повикот на пејачот и пристигнала во нивниот семеен дом на Дедиње, каде останале извесно време, земајќи изјави од обвинетиот, оштетениот и сведокот, бидејќи инцидентот […]

today13/01/2022 3

EX-YU ЕСТРАДА

Се јави Душко: Jeлена лаже, не ја ни допрев

Душко Тошиќ на полициското рочиште потврдил декаво семејниот дом на Дедиње имало кавга меѓу него и неговата сопруга, пејачката Јелена Карлеуша, но изјавил дека нејзините наводи дека имало насилство не се точни. . Тошиќ на инспекторите им рекол дека е шокиран бидејќи Јелена пријавила такво нешто во полиција. Јас не ја удрив Јелена, не ја ни допрев, единственото нешто што е точно е дека се расправавме. Во брак сме долго […]

today13/01/2022 7

EX-YU ЕСТРАДА

Во случај на развод, на Карлеуша и следуваат милиони евра: Ова се цифрите и имотот кој би го делеле

Бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ со денови е во центарот на интересирањата, бидејќи пејачката за Божиќ го пријави сопругот за семејно насилство. Многумина се запрашаа дали популарниот пар ќе го заврши бракот со развод, или ќе успеат да ја надминат моменталната криза. Во случај на развод Јелена би можела да добие голема количина пари, толку што не би морала да работи до крајот на животот, судејќи според цифрите […]

today13/01/2022 3

EX-YU ЕСТРАДА

Кеба се развел за да не плати 100.000 евра алиментација за вонбрачната ќерка

Драган Којиќ Кеба уште во 2013 година се развел поради обидот да избегне алиментација на својата вонбрачна ќерка Ина. Пејачот од 2013 година не е официјално во брак со сопругата Оља, тие се разведени! Фолкерот доби вонбрачна ќерка Ина со текстописецот Љиљана Јевремовиќ, која водеше жестока битка за докажување на татковството и се бореше за алиментација, која според законот ја следи нивната ќерка. Долгот за алиментација на Кебин достигна неверојатни […]

today13/01/2022 8

EX-YU ЕСТРАДА

Не е само Ноле: И Цеца ја победи Австралија на суд, ја обвинија дека била во Вуковар

Малку е познато дека покрај Новак за правда во Австралија се бореле многу луѓе, а меѓу нив е и Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ. Тогашните власти во Австралија во 2005 година ја прогласија за непожелна. Имено, Цеца била одбиена за австралиска виза бидејќи на социјалните мрежи се појавиле фотографии од бојното поле од Вуковар во далечната 1991 година од непозната девојка која само ја потсетува на нејзиното лице. Цеца ја […]

today13/01/2022 24

0%