EX-YU ЕСТРАДА

Зулејха јавно проговори за естетските корекции кои ги има направено

Турската актерка, Хилал Алтинбилек, која го толкува ликот на Зулејха во серијата „Горка земја“, за прв пат проговори за разликата помеѓу нејзините стари и нови фотографии. Во разговор за „Seriesturkish“, актерката потврдува дека извршила естетска хирургија, но дека станувало збор само за некои интервенции на лицето. Имам естетски нос и заби. Тоа прави голема разлика бидејќи моите процедури се точно на средината на моето лице - вели Алтинбилек. Сепак, корсници […]

today18/07/2022 1

EX-YU ЕСТРАДА

Oбјавена листата: На „Пивофест“ во Прилеп ќе пеат Хари Мата Хари, Лозано, Ламбе, Владо Јаневски

Организаторите на прилепскиот „Пивофест“ ја објавија листата на изведувачи. Од 14 до 17 јуни во Прилеп ќе пејат најголемите македонски звезди со по некој регионален изведувач. Од „странците“ ќе бидат само Хари Мата Хари и Дивје Јагоде. Од нашите ќе настапуваат Ламбе Алабаковски, Лозано и Владо Јаневски, Некст Тајм и тоа во сабота на 16 јуни. Другите денови се резервирани за „Меморија“, Игор Џамбазов, Нокаут, Миле Кузмановски, Елена Велеска и […]

today18/07/2022 2

EX-YU ЕСТРАДА

Првиот брак на Карлеуша „пукна“ поради тоа што сопругот ја фати со телохранителот

Поп дивата Јелена Карлеуша денеска излезе со официјално соопштение за медиумите дека се разведува од поранешниот фудбалер, а сега менаџер Душко Тошиќ по 14 години брак во кој ги добија двете ќерки Ника и Атина. Првиот брак на Јелена беше со Бојан Кариќ о познатата импрерија Кариќ.Невестата блескаше во венчаница „Донатела Версаче“ а гостите добија подароци - чоколадни бонбони во тул, украсени со грозје и рози „Сваровски“, со листови и […]

today18/07/2022 1

EX-YU ЕСТРАДА

Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство: Се разведува Карлеуша по 14 години брак

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша се разведуваат по четиринаесет години брак. Познатата пејачка оваа информација ја објави на нејзиниот Инстаграм профил. Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период. За овој тежок период за нашето […]

today18/07/2022 1

EX-YU ЕСТРАДА

Ова е македонската инфлуенсерка, уапсена на Миконос за кокаин: Беше другарка со Сораја, се сликаше за неколку наши дизајнери

Оле Петрова е македонската инфлуенсерка, која заедно со уште двајца државјани на Македонија и еден диџеј од Либан, се уапсени на Миконос поради продажба на кокаин. Веста ја објави грчкиот весник „Прототема“, од каде во веста објавуваат замаглени фотографии од приведената македонска инфлуенсерка, коишто се идентични со фотографиите што самата Петрова ги има објавено на своите социјални мрежи. Петрова (21), која има соработувано со неколку македонски модни дизајнери, го предизвика […]

today18/07/2022 2

EX-YU ЕСТРАДА

Погледнете во каков рај ќе живее Јелена по разводот од Душко

Јелена Карлеуша по 14 години брак се разведе од Душко Тошиќ. Пејачката на Инстаграм објави дека таа и Душко се договориле старателството за ќерките. Јелена ќе живее со своите деца во луксузна вила на Дедиње која ја реновирала по свој вкус, а сега изгледа како домови на холивудски ѕвезди. Вилата претходно му припаѓала на Драган Стојковиќ Пикси, од кого ја купиле во 2018 година за 2,5 милиони евра. „Оваа куќа […]

today18/07/2022 2

EX-YU ЕСТРАДА

Само што се разведе нови проблеми за Карлеуша: Поранешниот љубовник Огнен Врањеш влегува во „Задруга“ за да ги открие сите нивни тајни

Фудбалерот Огњен Врањеш (32), кој покрај резултатите што ги постигна во фудбалот, го поврзуваат и со бројни афери со пејачи и ријалити ѕвезди добил примамлива понуда да се всели во шоуто „Задруга“. Тој настапува за АЕК од Атина и сака да влезе во реално шоу за да си го обели образот и да докаже дека не лажел за аферата што ја имаше со пејачката Јелена Карлеуша. Многумина го осудија што […]

today18/07/2022

0%