EX-YU ЕСТРАДА

Никој не сака да ги плати трошоците за лекувањето на Есма

И по пет години од смртта на Есма Реџепова Теодосиевска, долгот за лекување во болницата со износ од над 14.000 евра сè уште не е подмирен . Јавноста остана затечена по веста за неплатениот долг, оти откако Есма почина, нејзините внуки од сестри и браќа, како и внуци на Стево до денес водат битка како и кој да ја наследи куќата на Кале. Симеон Атанасов, посинок на Теодосиевски и кој […]

today22/01/2022

EX-YU ЕСТРАДА

Ова е синот на Аркан: Никола работи во американска фирма и има богат дедо

Синот на Жељко Ражнатовиќ, Аркан Никола (39) се врати од САД во Србија.Тој се ожени со ќерката на бизнисменот Обрад Сикимиќ (63), поранешен сопственик на фирма, кој во 2018 година беше уапсен под сомнение дека со своите соработници оштетил фирма од Загреб за 20.000.000 евра. Никола живее со сопругата и ќерката во нејзиниот стан во Врачар, а недалеку од таму има свој стан кој му го оставила баба му Славка, […]

today22/01/2022 1

EX-YU ЕСТРАДА

Турчинот со книга си го крие лицето да не гледа во вдовицата на Шаулиќ додека трае судењето за несреќата

Речиси три години по сообраќајната несреќа во која недалеку од Билефелд загинаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, а Слободан Стојадиновиќ се здоби со тешки телесни повреди, во Гитерсло денеска почна судењето на Турчинот Алсин Левент, кој е обвинет за двојно убиство од небрежност. Целото семејство Шаулиќ, вдовицата Гордана со децата Михајло и Санела, како и синот на починатиот Мирсад Кериќ, присуствуваат на судењето кое предизвикува голем интерес во јавноста до […]

today22/01/2022 5

EX-YU ЕСТРАДА

„Жал ми е, никого не можам да погледнам во очи“ рекол Левент, кој доби три години затвор за сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ

Три години и три месеци затвор му се пресудени на Турчинот Алсин Левент кој пред три години ја предизвика сообраќајната несреќа во која недалеку од градот Билефелд загинаа фолк легендата Шабан Шаулиќ и неговиот клавијатурист, музичарот Мирсад Кериќ, а со тешки повреди се здоби Слободан Стојадиновиќ. На судењето во Гитерсло, кое започна и заврши денеска, присуствуваше целото семејство Шаулиќ, вдовицата Гордана, како и децата Михајло и Санела, но и синот […]

today22/01/2022 2

EX-YU ЕСТРАДА

Прима инфузии: Aца Лукас е истоштен и е примен во болница

Пејачот Аца Лукас e примен во Ургентниот центар во Белград поради истоштеност. - Точно е дека Аца Лукас заврши во болница. Се чувствувал уморен и слаб, но направиле детални прегледи. Само ќе ви кажам дека се предозирал, бидејќи претходните денови и недели работеше многу... Му дадоа витамински коктел -откри неговиот менаџер Саша Мирковиќ.The post Прима инфузии: Aца Лукас е истоштен и е примен во болница appeared first on Република.

today22/01/2022 2

EX-YU ЕСТРАДА

Ќерката на Аркан: Многу ми е жал што со Цеца не може да се разговара како со сериозна и одговорна личност

Ќерката на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Софија Ражнатовиќ откри непознати детали за врската со нејзиниот татко, но и за наследството, како и за односот со Светлана Цеца Ражнатовиќ. Ќерката на Аркан, која ја доби со социјален работник кој се грижеше за него во белгиски затвор, се осврна и на врската со фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, за која вели дека е тешко да се разговара за поделбата на имотот. Многу ми […]

today22/01/2022 2

EX-YU ЕСТРАДА

Семејството на Шаулиќ разочарано: За газење на куче во Германија се добива поголема казна

Три години по сообраќајната несреќа во која недалеку од Билефелд загинаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, а тешки повреди се здоби Слободан Стојадиновиќ, во Гитерсло се одржа судењето на Турчинот Алсин Левент. Во судот и во Гетерслоу беше донесена пресуда, а Алсин беше осуден на три години и 3 месеци затвор. На судењето присуствуваше целото семејство Шаулиќ, вдовицата на Гордан, како и децата Михајло и Санела, како и синот на […]

today22/01/2022

0%