РАДИО KISS FM

Најбоља музика 24 сата дневно

No schedules selected

СЛЕДУВА НА KISS FM

НЕДЕЛНА РАДИО ПРОГРАМА

No schedules selected

НАЈДОБРИТЕ TOP 10 ПЕСНИ


НЕДЕЛНА ТОП ЛИСТА

 • Chart track

  1

  1242

  Zadnja želja

  Dragan Kojić Keba

  • cover play_arrow

   Zadnja želja Dragan Kojić Keba

 • Chart track

  2

  744

  Вриме нам је, љубави

  Марко Пецотиќ Пецо

  • cover play_arrow

   Вриме нам је, љубави Марко Пецотиќ Пецо

 • Chart track

  3

  732

  Добро ти јутро, љубави

  Горан Каран

  • cover play_arrow

   Добро ти јутро, љубави Горан Каран

ЦЕЛА ЛИСТА

ПОВЕЌЕ ТОП ЛИСТИ

THE DJS ARE HERE

Dj

Алек Ристовски

Александар Ристовски "Управите, сопственик, ДЈ и главен веб дизајнер и раководител за техничка подршка" Се препознава со пуштање на EX-YU и Македонските балади на Радио KISS FM. Фан страната Најубавите EX YU Балади се промени во Радио KISS FM поради потребите на радио KISS FM кое постои веќе 25 години.

СНИМЕНИ ЕМИСИИ


СТЕ ПРОПУШТИЛЕ НЕШТО?

МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ


ВЕСТИ И ТРАЧЕВИ

НАЈНОВИ МУЗИЧКИ ВЕСТИ

EX-YU ЕСТРАДА

Немања ја остави оваа пејачка за да биде со Анастасија

Само неколку недели откако раскина со Ѓорѓе Куљиќ Анастасија Ражнатовиќ повторно е среќна во љубовта. Но, новото момчеНемања Гудељ се уште не ги расчистил односите со поранешната девојка, пејачката Сања Вучиќ. Тие беа лудо вљубени но одеднаш односите им се заладиле и Сања си заминала без да раскинат Таа од медиумите дознала дека Немања има нова девојка и многу се налутила бидејќи тоа не го слушнала од него.The post Немања […]

today01/05/2022 1

EX-YU ЕСТРАДА

25. „Златна Бубамара на популарноста“ под мотото „Да живнеме!“ на 12 мај во aрена „Борис Трајковски

Годинава манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ ќе се има јубилејно 25-то издание на 12 мај во Арената „Борис Трајковски“. Ви го испраќаме и првиот проглас од овогодишната манифестација: Дојдете да живнеме !!!! Почитувани љубители на добра забава, нормални цнеи и евтина тарифа на струја, цените скокнаа, платите останаа исти, само Златна Бубамара ви порачува – Дојдете да живнеме!!! Поо се што поминавме конечно доаѓаат и убави времиња – да се […]

today01/05/2022 7

Background

ТЕКОВНИ НАСТАНИ

НАСТАНИ ВО МАКЕДОНИЈА

Days Hours Minutes Seconds

ОДЛИЧНИ МУЗИЧКИ НАСТАНИ

НАШИТЕ ВЕРНИ СПОНОРИ И ПРИЈАТЕЛИ

0%
AllEscort