Порака:
Филип Војо Стојановски - Свадба голема Може нешто од Војо Стојановски?😁 Dedication Поздрав од цело друштво од Црниче до радио KISS FM! Dedication Супер песни пуштате, продолжете само така!
share close

ПЕТАР ГРАШО ЈА НАЈАВИ НОВАТА РОМАНТИЧНА БАЛАДА

Петар Грашо на 11 февруари следната година, ќе одржи концерт во Сплит арената, а на 26 февруари ќе пее во Загребската арена, а како увертира на овие настапи, на инстаграм ја најави новата песна „Јел ти река ко“, прекрасна балада која ги воодушеви неговите фанови.

„Мислам дека ова е песна која сигурно ќе остане и ќе трае долго. Имаме претензии да некако сите наши песни опстојуваат повеќе од една година и во тоа успеваме последните 25 години. И сега очекувам и се надевам да им се допадне песната на луѓето, бидејќи многу работевме и плетевме вез по вез, се додека не добиеме целина од која ќе се наежиме“, изјави Грашо.

Видеоспотот за песната кој ќе биде промовиран во понеделник, е спој на Истра и Далмација, а од понеделник новата песна на Грашо ќе ја слушате и како Хит на Радио KISS FM.

Petar Grašo – Jel’ ti reka ‘ko (Official music video)

Music: Tonči Huljić
Lyrics: V .Huljić/P. Grašo
Arr.Leo Škaro/T.Huljić/P.Grašo
Mix & Mastering: Tomislav Mrduljaš
Video: PILOT studio
Editing & Color: Notengos
Camera: Darko Ergo, Milan Latkovic
Makeup: Toncica Bakovic
Light: Bepo Mornar Deman
Styling: Mister Mot – Split
Hair Styling: Matea Lopac – HEAD OFFICE
Lokacije:Hotel San Rocco – Brtonigla,Plaža Kaštelet -Split.

Pratite me na ostalim društvenim mrežama:
▶︎ Facebook: https://web.facebook.com/petargrasoof…
▶︎ Instagram: https://www.instagram.com/petargrasoo…
▶︎ Službeni web: http://www.petargraso.com/

– – – – –

Dobrodošli na službeni YouTube kanal Petra Graše – hrvatskog pjevača te skladatelja zabavne i pop glazbe!

Zabranjeno je svako kopiranje video i/ili audio snimaka i postavljanje na druge kanale!
Copying, re-uploading and illegally distributing this copyrighted work is strictly prohibited!

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%