EX-YU ЕСТРАДА

Петар Грашо со нова романтична балада

today06/12/2021 99 1 5

Background
share close

Петар Грашо на 11 февруари следната година, ќе одржи концерт во Сплит арената, а на 26 февруари ќе пее во Загребската арена, а како увертира на овие настапи, на инстаграм ја најави новата песна „Јел ти река ко“, прекрасна балада која ги воодушеви неговите фанови.

„Мислам дека ова е песна која сигурно ќе остане и ќе трае долго. Имаме претензии да некако сите наши песни опстојуваат повеќе од една година и во тоа успеваме последните 25 години. И сега очекувам и се надевам да им се допадне песната на луѓето, бидејќи многу работевме и плетевме вез по вез, се додека не добиеме целина од која ќе се наежиме“, изјави Грашо.

Видеоспотот за песната кој ќе биде промовиран во понеделник, е спој на Истра и Далмација, а од понеделник новата песна на Грашо ќе ја слушате и како Хит на Радио KISS FM.

За превземање на песната во Mp3 формат кликнете тука

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Брејча, Партибрејкерс, Мизар, Санаториум… за затворање на 23. Таксират Фестивал

Финалето на 23-тиот ТАКСИРАТ Фестивал – најголемиот зимски урбан музички фестивал во Југоисточна Европа, ќе се одржи во вторник, 7 декември во Скопје! Со вкупно 14 настапи на три бини во С.Ц. Борис Трајковски, за големото затворање на овогодишниот Таксират пристигнуваат водечки светски, регионални и домашни музички уметници на електронската, рок, метал и трап/хип-хоп сцена. На главната бина на ТАКСИРАТ, посетителите ќе имаат привилегија да уживаат во премиерниот настап во […]

today06/12/2021 14

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%