Jel’ ti reka ‘ko

1 Result / Page 1 of 1

Background
play_arrow
1

EX-YU ЕСТРАДА

Петар Грашо со нова романтична балада

Петар Грашо на 11 февруари следната година, ќе одржи концерт во Сплит арената, а на 26 февруари ќе пее во Загребската арена, а како увертира на овие настапи, на инстаграм ја најави новата песна „Јел ти река ко“, прекрасна балада која ги воодушеви неговите фанови. „Мислам дека ова е песна која сигурно ќе остане и ќе трае долго. Имаме претензии да некако сите наши песни опстојуваат повеќе од една година […]

today06/12/2021 177 1

0%