Естрада

Здравко Чолиќ го честиташе 8 Март со нова песна

today08/03/2022 13

Background
share close

Здравко Чолиќ, кој има огромен број обожаватели и особено обожавателки, одлучи да го честита денешниот празник со нова песна.

Драги пријатели, ви подаруваме нова песна – ‘Сто дуката‘. Среќен 8 Март на сите дами“, се вели во инстаграм-објавата на пејачот.

https://www.youtube.com/watch?v=PdZFg0o7pIk

The post Здравко Чолиќ го честиташе 8 Март со нова песна appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Стинг со нова верзија на хитот „Руси“: Мојата песна е молба за мир, веднаш запрете ја војната!

Стинг сподели на Инстаграм нова изведба на неговиот хит „Руси“ од 1985 година за поддршка на Украина. Првично издаден како сингл од неговиот дебитантски соло албум The Dream of the Blue Turtles, „Russians“ беше инспириран од Студената војна меѓу Соединетите држави и тогашниот Советски Сојуз. Песната, која ја критикува доктрината за заемно сигурно уништување, стана хит на Топ 20, достигнувајќи го 16-то место на Billboard Hot 100. Ретко ја пеев […]

today08/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%