Естрада

Влатко Стефановски: Имав ненормални понуди пак да го соберам „Леб и сол“, но ги одбив

today24/11/2021

Background
share close

Гитарската легенда Влатко Стефановски во интервју за хрватските медиуми откри како го минува животот по загубата на братот и сопругата, како се носи со бремето на звезда и легенда на Балканот и што мисли за повторното собирање на „Леб и сол“. Тој вели дека одбил групата повторно да има „reunion“ а објасни и зошто.

Сметав дека еден „реунион“ е доволен иако и после тоа стигнуваа ненормални понуди.Сцената е сакрално место и мора да се одгледува љубов.Ако нема љубов нема добри свирки. Патетична ми е и турнејата на Ролинг Стоунс. Време им е да се преселат на југот на Франција или во Калифорнија и да копаат лозја и прават вино со нивна етикета. Можеш да глумиш дека си млад некое време, а после тоа преоаѓа во патетика.

The post Влатко Стефановски: Имав ненормални понуди пак да го соберам „Леб и сол“, но ги одбив appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Концертот посветен на Фреди Меркјури одложен за 30 ноември

Заради ужасната трагедија која се случи во Република Бугарија и во која животот трагично го загубија наши сонародници, ве известуваме дека концертот "Freddie Mercury Tribute" кој требаше да се одржи утре (24.11.2021) во Македонската Филхармонија, се одложува за вторник (30.11.2021) во 20:00 часот, соопштија од „Баги комуникации“, кои се организатори на настанот. Билетите ќе важат за концертот. Сите што не се во можност да присуствуваат, можат да ги вратат билетите, […]

today24/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%