Естрада

Видео од настапот на тинејџерите од Дајте Музика на детска Евровизија – блескаа на сцената

today19/12/2021 8

Background
share close

Децата од „Дајте музика“ имаа одличен настап на Јуниор Евросонг. Насмеани лица, расположени, со одличен звук – Македонија звучеше одлично. За оние кои го припуштија настапот, уживајте во настапот! https://www.youtube.com/watch?v=bsHPzngVq04

The post Видео од настапот на тинејџерите од Дајте Музика на детска Евровизија – блескаа на сцената appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

ГЛАСАЈТЕ ВО МОМЕНТОВ ЗА МАКЕДОНИЈА: Стискајте палци за децата од „Дајте музика“ да победат на Јуниор Евросонг

Гласајте за Македонија и стискајте палци вечерва за децата од „Дајте музика“ кои настапија претпоследни на Јуниор Евросонг. Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија. Песната се вика „Green forces“, а ја изведуваат Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“. Гласајте на следниов линк.

today19/12/2021 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%