Естрада

„Веруваме дека македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна“ – вечерва објавена „Кога падна на Пирина“ на „Некст тајм“

today13/04/2022 4

Background
share close

Видеоспотот за новата преработка на „Некст тајм“ вечерва беше промовиран во Кино „Милениум“ во Скопје. Станува збор за „Кога панда на Пирина“, песна посветена за смртта на Јане Сандански. Аранжманот на песната го изработи музичарот Николче Мицевски. https://youtu.be/aerfd9vSEcg

Со гордост ви го претставуваме нашиот најнов видео запис !!! Веруваме дека македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна. Веруваме дека ќе ве направиме горди!!!, порачаа браќата Мартин и Стефан.

The post „Веруваме дека македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна“ – вечерва објавена „Кога падна на Пирина“ на „Некст тајм“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Меморија“ со ПРЕСС конференција го најави големиот концертен спектакл под отворено небо на 11-ти јуни на стадионот на АРМ во Скопје

Пет години по големиот повратнички концерт во сега веќе непостоечката „Метрополис арена“, култната македонска поп-рок група „Меморија“ најавува нов концертен спектакл. По овој повод членовите на „Меморија“, денес, среда, 13 април 2022 година во градската кафеана „Пелистер“ на градскиот плоштад „Македонија“ во Скопје, со почеток во 12 часот напладне ја одржаа својата прва прес конференција. На неа пред претставниците на медиумите беа соопштени сите детали и поединости за најавениот концерт, […]

today13/04/2022 18

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%