Естрада

„Ваков таков“-нова песна на ДНК во соработка со Young Dadi

today09/11/2021

Background
share close

„Ваков таков“ е најновото музичко парче кое излегува од работилницата на ДНК. Темата е всушност соработка на Панчо и Андреј со Young Dadi, трап артист чие време допрва доаѓа. https://www.youtube.com/watch?v=a7ob1uoWx_U Текстот на песната е со потписот на Панчо и Young Dadi, додека музиката е заедничко дело на Панчо, Лазе и Борис Какуринов од Дупер. Зад аранжманот стои Лазар Цветкоски со мала помош од Борис, во чие LCV студио и е продуцирана и снимена. „Ваков таков“ е мастеризирана во Лондон од страна на Streaky. Веќе стандардно песната е пуштена во исто време и со спот, снимен од Пако, а спакуван од Ѓуле.

Снимивме дует со, според нас, еден од најперспективните алтернативни трап артисти, за кој спотот го направивме за време на забавата на која го испраќавме за Мадрид на студии. Решивме токму забавата да ја преточиме во видео заради одличната енергија и позитивните луѓе кои беа присутни, а и затоа што сето беше само надополнување на позитивата во песната. Позитивна песна, позитивни луѓе, интересен спој и се роди „Ваков таков“, велат Панчо и Андреј од ДНК.

The post „Ваков таков“-нова песна на ДНК во соработка со Young Dadi appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

На последниот настап пеел со син му: Објавено последното видео од Маринко Роквиќ

Легендата на народна музика Маринко Роквиќ почина во 68. година. Роквиќ почина во својот дом на Кошутњак после едена година борба со карцином. Легендата на народна музика зад себе остави безброј хитови, како и синовите Никола и Марко, кои се, исто така, талентирани пејачи. Многу јавни личности се простија од него, а цела естрада тагува. Сега исплива снимка од последниот настап на Маринко кој никого не остава рамнодушен. Пејачот сцената […]

today08/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%