Естрада

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за да ги поддржи луѓето во својата земја

today10/03/2022

Background
share close

Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за да ги поддржи луѓето во својата земја и повика на мир во светот. Членовите на бендот се од градот Харков, а на фронтменот на бендот, Алекс, му била уништена куќата за време на руската инвазија. Оттогаш со колегите живее во подрумот кој го користат како засолниште. Алекс за Би-би-си изјавил дека покрај неговите колеги, во засолништето има и многу други луѓе. Тој рекол дека му е мило што во овие тешки моменти може да биде во засолништето каде што се чувствуваат барем малку безбедно.

Луѓето ширум светот на вестите гледаат што се случува во Украина. Не требаше да има војна. Но, никогаш не престанувајте да се борите, не се откажувајте. Слава на Украина – рекол Алекс.

https://www.youtube.com/watch?v=gFk-0V1r9Mg

The post Украинскиот бенд „Село и Луди“ ги објавуваат своите настапи во живо од засолништето за да ги поддржи луѓето во својата земја appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Билетот за полуфинале на Евровизија чини 384 евра, а за финале од 610-699 евра

Изборот за песна на Евровизија оваа година е закажан за 10, 12 и 14 мај во Торино, Италија, а сега организаторите ги објавија и цените на билетите за сите три вечери. Најевтиниот билет во полуфиналните вечери ќе чини 384 евра, додека оној за финалето ќе чини меѓу 610 и 699 евра, во зависност од тоа колку сте блиску до сцената, според официјалната веб-страница на Евросонгот.The post Билетот за полуфинале на […]

today10/03/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%