Естрада

Трпчески: Се чувствувам гордо што ќерка ми Лара ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг

today14/07/2022

Background
share close

Се чувствувам гордо и среќно – по официјалното објавување дека ќерка ми Лара е избрана да ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг оваа година, порача македонскиот виртуоз Симон Трпчески

Со среќа Лара и Ирина!, порача Трпчески.

View this post on Instagram

A post shared by Simon Trpčeski (@simontrpceski)

Инаку Јуниорскиот Евросонг годинава ќе се одржи на 11-ти декември во главниот град на Ерменија, Јереван.

The post Трпчески: Се чувствувам гордо што ќерка ми Лара ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„А бре, Македонче“ во еден глас, комити со бакљи – како изгледаше промоцијата на проектот на „Балкан Бенд“

Пред неколку дена во центарот на Скопје, односно во ресторанот „Рагуза 360“, членовите на бендот „Балкан Бенд“ го промовираа нивниот најнов проект со наслов „А бре, Македонче“. На промоцијата присуствуваа повеќе од 300 гости, меѓуи нив музичари, пејачи, спрортисти, продуценти, текстописци, луѓе од бизнис-фелата и многу други. Домаќин на промоцијата беше познатиот актер и шоумен Игор Џамбазов, кој на крајот од промоцијата заедно со момците од „Балкан Бенд“ испеа една […]

today13/07/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%