Естрада

Тиесто на 16-ти јуни на стадионот на АРМ

today17/02/2022

Background
share close

Најголемата и најконзистентна ѕвезда на електронската музика на сите времиња- TIESTOј доаѓа во Скопје на 16-ти јуни на стадионот на АРМ, поголем од било кога досега и неговиот настап е ексклузивен, ако се земе во предвид дека последниве неколку години настапува или во Америка или само на големи фестивали какви што се Ultra Music и Tomorrowland. На светската музичка сцена TIESTO важи за многу повеќе од диџеј и продуцент, статус што го заслужи уривајќи ги сите рекорди за секое негово издание. TIESTO е единствениот артист кој гордо и заслужено во последниве неколку години ги носи титулите, „The Pope of EDM“ и „The greatest DJ of all time“, според магазинот Mixmag, „No. 1 DJ“ според магазинот Rolling Stone и „The Godfather of EDM“ според Billboard

The post Тиесто на 16-ти јуни на стадионот на АРМ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

ЕСТРАДАТА НЕМА ВИДЕНО ВАКОВ БАКШИШ : Жена од султана не може да го држе микрофон од банкноти! Ја зепеа и една од најубавите Македонски песни (ВИДЕО)

Пејачката Тијана Милентијевиќ и пееше на уво, а младите ја опсипуваа со банкноти. Пејачката Тијана Милентијевиќ, која поради својата песна, која стана хит со неверојатна брзина, го доби прекарот „Жена на султана“, на еден настап собра грст пари. Тијана не можела да го држи микрофонот од толку банкноти колку што имала во рацете, а на социјалните мрежи се појавиле снимки од настапот. На видеата се гледа како Тијана пее на […]

today17/02/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%