Естрада

Тажна е нашата улица… Скопје во чест на Аки

today26/01/2022

Background
share close

На Градскиот плоштад во Скопје граѓани и музичари му оддаваат последна почит на Аки Рахимовски, еден од најдобрите рок-пејачи во регионот, фронтмен на групата „Парни Ваљак“. Попладнево отворена е Книга на жалост. Вечерва граѓаните ги слушаат неговите песни, се присетуваат на неговите настап, ги коментираат неговите анегдоти.

The post Тажна е нашата улица… Скопје во чест на Аки appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

ВИДЕО: Српскиот заводник со нова балада ќе ги израдува фановите

Српскиот пејач и заводник Саша Ковачевиќ утре ќе ја промовира својата нова песна насловена како „Лажу те љубави“. Ковачевиќ вчера на својот Инстаграм и Фејсбук профил објави само дел од текстот па така фановите со нетрпение ја очекуват неговата нова песна. Пејачот пред само два дена исто така на социјалните мрежи објави фотографија со која ги збуни фановите. Саша објави фотографија со девојка под која напиша „Сад је касно да […]

today26/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%