Естрада

Тажна е нашата улица… Скопје во чест на Аки

today26/01/2022

Background
share close

На Градскиот плоштад во Скопје граѓани и музичари му оддаваат последна почит на Аки Рахимовски, еден од најдобрите рок-пејачи во регионот, фронтмен на групата „Парни Ваљак“. Попладнево отворена е Книга на жалост. Вечерва граѓаните ги слушаат неговите песни, се присетуваат на неговите настап, ги коментираат неговите анегдоти.

The post Тажна е нашата улица… Скопје во чест на Аки appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%