Естрада

„Тажна е нашата улица“: Скопјани се простуваат од Аки

today26/01/2022

Background
share close

На Плоштадот Македонија е поставена книга на жалост во која граѓаните оставааат пораки за ненадејната смрт на Аки Рахимовски. Аки беше Скопјанец и пејач на групата Парни Ваљак. Вечерва пак ќе се одржи концерт во негова чест на која ќе настапат неколкумина негови пријатели од македонската сцена.

The post „Тажна е нашата улица“: Скопјани се простуваат од Аки appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Испраќање на Аки Рахимовски денес на плоштадот Македонија

Денес, 26 јануари, пред неговиот погреб во Загреб, Скопје ќе го испрати својот сограѓанин и пријател, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“ и најдобриот рок-вокалист во поширокиот регион – Аки Рахимовски. Поради епидемиолошките ограничувања, последното испраќање на Аки се организира на Градскиот плоштад, кај тревникот пред „Пелистер“, каде ќе биде отворена книга на жалост и ќе се слушаат неговите песни. Сите пријатели, обожавателите на неговата музика и почитувачите на неговата […]

today26/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%