Естрада

Слушачки промоции на новиот албум на „Мугер Фугер“ во Скопје и Куманово

today11/03/2022 1

Background
share close

Дванаесеттиот албум на култниот рокенрол состав „Мугер Фугер“ наречен „Дом на змии и влекачи“ е спремен, па утре и задутре (11 и 12 март) ќе се одржи негова слушачка промоција во Скопје и Куманово. Најпрво утре од 21 часот во „Ла Кања“ во Старата скопска чаршија, а ден потоа во истото време ќе биде промовиран и во „Кјуб“ во Куманово. „Мугер Фугер“ е бенд од кој извира музичка одговорност за поттикнување напредна мисла и здрав разум. Сеад Хаџиќ-Сецко и дружината мисионерски обединуваат и активно се грижат за независниот прогресивен дух, па така нивните албуми досега вклучуваа различни музичари како Горан Трајкоски, Сашко Костов, Ади Имери, Мухамед Ибраими, Оливер Јосифовски, Ристо Солунчен, Мирко Попов, Огнен Атанасоски…

The post Слушачки промоции на новиот албум на „Мугер Фугер“ во Скопје и Куманово appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Брутализам и „Кругови“ – делува победнички: Андреа го претстави евровизискиот спот

Официјалниот спот евровизиската Circles на Андреа излезе денеска. Младата пејачка Андреа Коевска која оваа година ќе ја претставува нашата земја на „Евровизија“ во Торино, Италија денес го промовираше видео спотот за песната „Circles“ на официјалниот јутјуб-канал на „Eurovision Song Contest“. Андреа ќе настапи на 66-иот Избор за песна на Евровизија, по победата на Изборот за песна на Евровизија на Македонската Радио Тeлевизија, каде 50% од гласовите беа од меѓународното жири, […]

today10/03/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%