Естрада

Следете во живо: Дајте музика на евровизиската сцена – да гласаме за нашите јунаци

today19/12/2021 1

Background
share close

МРТ и Македонското врши директен пренос од јуниорскиот Евросонг во Париз, в недела (19 декември), во 16 часот. Кристина, Анастасија, Миха и Филип, тинејџерите од популарната телевизиска серија „Дајте музика“ на МРТ, ќе ја претставуваат Македонија со песната „Green forces“ . Деновиве веќе ја имаа првата проба на евровизиската сцена, а реакциите за песната, чии автори се Роберт Билбилов, кој ја напиша музиката, и Робин Зимбаков, кој го напиша текстот, се одлични. Ќе се натпреваруваат изведувачи од 19 земји, а нашите „Дајте музика“ настапуваат претпоследни. Победникот и оваа година, како и претходните, ќе го изберат публиката и стручното жири. На изборот можеме да гласаме за нашиот претставник на веб-платформаte JuniorEurovision.tv по завршувањето на шоуто. Следете во живо на следниот линк

The post Следете во живо: Дајте музика на евровизиската сцена – да гласаме за нашите јунаци appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%