Естрада

Скандал на настап на Девитo: Обожавател му ја тргна маската, реагираше обезбедувањето

today25/12/2021 23

Background
share close

Раперот Давид Љубеновиќ познато како Девито неодамна на настап во еден ноќен клуб му била тргната маската од лицето додека бил на бината. Додека Девито ја пеел песната „Само јако“, еден од обожавателите од првиот ред успеал да го фати и да му ја повлече маската. Раперот веднаш со грб се свртел кон публиката и повторно ја врати маската, додека обезбедувањето реагирало и го тргнало момчето.

pic.twitter.com/s4NDfqhBVC

— paja_kamiondzija (@PKamiondzija) December 25, 2021

Медиумите неодамна го „фатија“ Девито без маска и открија како изгледа

The post Скандал на настап на Девитo: Обожавател му ја тргна маската, реагираше обезбедувањето appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Мишо Ковач ја победи короната, Божиќ ќе го помине дома

Мишо Ковач успеа да се избори со коронавирусот и беше пуштен дома на Божиќ, пишува „Слободна Далмација“. Пејачот моментално е во изнајмен стан во Строжанац, со сопругата Лидија, каде што престојува веќе неколку месеци и каде го поминува Божиќ со семејството. Да потсетиме, Мишо во средината на декември заврши во болница поради инфекција со коронавирусот. Пејачот потоа била пуштен на домашна нега, но следниот ден веднаш бил хоспитализиран поради треска. […]

today25/12/2021 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%