Естрада

Штом му се допаѓа на Џамбазов, значи е светска: Слушнете ја новата песна на Тарабунов

today17/03/2022

Background
share close

Александар Тарабунов вчеравечер ја објави „Празен град“, уште една во низата одлични песни кои музичарот ги создава за својата публика. Првите реакции за „Празен град“ се одлични. Композицијата наиде на позитивни коментари, а особено пофалби добива и видеоспотот, на кој и овојпат како режисер се потпишува добро познатиот Зоран Зонде Стојановски. Музиката, аранжманот и мастерот ги направи токму Александар, додека пак режисерот Зонде овојпат ја имаше улогата и на текстописец.

Верувам дека ќе се допадне на публиката, бидејќи се што гледате и слушате во оваа нова песна е работено со многу љубов, а публиката тоа го препознава и го почитува. Јас сум задоволен од реакциите на луѓето кога првпат ја слушнаа, еве ќе ви откријам дека песната многу му се допаѓа на Игор Џамбазов, вели дека има светски звук, ни изјави познатиот пејач и музичар Александар Тарабунов.

https://youtu.be/LThG2B5a3Rw

The post Штом му се допаѓа на Џамбазов, значи е светска: Слушнете ја новата песна на Тарабунов appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Уште еден радиски хит на Александар Тарабунов: Слушнете ја „Празен град“ (ВИДЕО)

Поп-пејачот Александар Тарабунов слободно може да се прогласи за еден од највредните изведувачи на нашата естрада. Буквално, популарниот Тара не запира кога станува збор за создавањето нова музика, нови песни, нови видеоспотови… Токму по тој повод вчеравечер на скоро сите социјални мрежи ја објави својата најнова песна со наслов „Празен град“. Ова е уште една во низата одлични песни кои Тарабунов ги создава за својата публика. Првите реакции за „Празен […]

today17/03/2022 20

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%