Естрада

Се жени популарниот пејач со ќерката на својот колега

today29/12/2021

Background
share close

Петар Грашо и Хана Хуљиќ ќе се венчаат во 2022 година, ексклузивно дознава РТЛ.хр. Какво што наведува извор близок до парот, убавата Хана веќе ја избрала венчаницата. Младата музичарка сега е во интерес на јавноста откако се дозна дека е во љубовна врска со 15 години постариот Петар Грашо. РТЛ пренесува дека неодамна Хана го придружувавала на концерт во Чикаго, а по враќањето семејно го прославиле Бадник и Божиќ. Ексклузивно на РТЛ им е откриено дека венчавката на Хана и Петар е сосема извесно дека ќе се одржи идната година, а кога ќе дојде денот зад венчалниот фустан на Хана ќе стои потписот на модниот бренд Арилео. За љубовта меѓу Хана и Петар се дознало на почеток на 2021 година кога фотографите ги фатиле во романтична прошетка низ центарот на Загреб. Претходно, Хана беше 24 години во врска во Данијела Мартиновиќ.

The post Се жени популарниот пејач со ќерката на својот колега appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%