Естрада

Се радувам на доаѓањето во Македонија: Констракта го најави своето гостување во земјава

today25/04/2022

Background
share close

Во пресрет на настапот на Србија на Евровизија 2022, Ана Ѓуриќ во интервјуто за JingleTV открива многу ексклузивни информации, меѓу кои како ексклузивитет, за прв пат јавноста имаше можност да го види и кучето „Роки“ кој е дел од популарниот спот за евровизиската песна „In Corpore Sano“, токму во нејзиниот дом како нејзнин домашен миленик, од каде Ана и за прв пат во опуштено издание дава телевизиско интервју. Ова воедно е и прво интервју на Констракта со кое го најавува својот голем концерт на еден од најпопуларните и најреномирани летни фестивали во земјава „Д Фестивал“ каде ќе настапи на главната сцена во Дојран.

The post Се радувам на доаѓањето во Македонија: Констракта го најави своето гостување во земјава appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Девојките од „Фрајле“ со голем концерт на отворено во Скопје

Тие се миленички на македонската публика, па токму поради тоа и тие често во нивните интервјуа споменуваат дека од Македонија ги носат најубавите спомени... Поради таа причина, Наташа, Јелена и Невена од триото „Фрајле“ повторно ни доаѓаат во нашата метропола, но овојпат на еден голем концерт и тоа на отворено. Имено, на 18-ти јуни пред платото на МОБ овие популарни новосаѓанки закажаа неколкучасовно дружење со публиката. Нивните бројни хитови и […]

today20/04/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%