Естрада

Се е подготвено за вечерашната премиера на најновиот проект на „Некст тајм“

today13/04/2022 3

Background
share close

По речиси три години, групата „Некст Тајм“ на 13 април (среда) ќе го објави својот најнов проект на кој работеа долго време. Станува збор за уште една преработка, односно песната „Кога падна на Пирина“ – посветена на славниот револуционер Јане Сандански.

Се е спремно за вечерва!!

Премиера

Кога падна на пирина

20:00 часот

13 Април

Кино Милениум

Влез слободен, објавија на својот фејсбук профил

The post Се е подготвено за вечерашната премиера на најновиот проект на „Некст тајм“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Зарина Првасевда пред концертната промоција на албумот: Сакав да ја споделам музиката што ја носам во срцето

Младата артистка Зарина Првасевда в петок со почеток во 20 часот ќе го одржи својот прв официјален студиски албум, насловен како „ЕХО“, составен од 11 традиционални песни од Балканот, спакувани во нови и уникатни аранжмани. Како што кажа Првасевда на денешната прес-конференција, станува збор за традиционална музика со џез елементи, која на моменти потсетува на филмска музика, а е отпеана на македонски, албански, турски, српски и бугарски јазик. Едноставно ја […]

today13/04/2022 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%