Естрада

„Само сврти се“-модерна поп-балада на Лара Иванова и Панче Касапски

today29/12/2021

Background
share close

Пејачката Лара Иванова заедно со пејачот и композитор, Панче Касапски за своите фанови го подготвија видео записот на новата песна, „Само сврти се“, автентична и модерна поп-балада со изразен бит, чиј темел се емоциите и уметноста. Зад првиот дует на Лара и Панче стои квалитетен и искусен тим. Музиката и аранжманот се на Панче Касапски, миксот и мастерингот се снимени во студиото на Лазар Цветкоски, а текстот е на Робин Зимбаков. Режисерската палка на видео записот му припаѓа на Ѓорги Вацев, а уникатното сценарио за видеото се должи на креативноста на целиот тим. Видео спотот од новата песна на Лара Иванова и Панче Касапски, „Само сврти се“ премиерно беше прикажан на официјалниот YouTube канал на Лара. https://www.youtube.com/watch?v=HGf6lDpRBdM

The post „Само сврти се“-модерна поп-балада на Лара Иванова и Панче Касапски appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Трите диви убавици од „Hurricane“ на предновогодишна журка што не се пропушта во „Deja Vu – East Gate“

Уште една луда и незаборавна предновогодишна журка ви подготвува екипата на, во моментов најатрактивниот скопски локал „Deja Vu – East Gate“, местото чија локација е друго име за забавата во македонската престолнина, Скопје. Овој пат ден пред дочекот на највеселата и најлуда ноќ, во четврток на 30. 12. 2021 год. со почеток во 17.00 часот бидете подготвени за еден поразличен и повозбудлив претпразничен „afterwork“, на кој сцената ќе ја размрдаат […]

today28/12/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%