Естрада

Руслана до Илон Маск: Стани наш спасител!

today09/03/2022 21

Background
share close

Украинската пејачка Руслана Лизичко му упати порака на Илон Маск да ја спаси Украина и светот со својата технологија.

Те предизвикувам, Илон! Ајде да ја искористиме твојата технологија за Марс овде на Земјата за да ја спасиме Украина и светот! Стани наш спасител“, му порача Руслана на американскиот милијардер и сопственик на компанијата „Тесла“, со видео во кое стои пред украинското знаме.

View this post on Instagram

A post shared by Ruslana (@ruslana.lyzhychko)

The post Руслана до Илон Маск: Стани наш спасител! appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Јуниверзал Мјузик Груп се повлекува од Русија

Universal Music Group гсе повлекува од Русија, потврди компанијата за Variety. Станува во сила веднаш, ги прекинуваме сите операции во Русија и ги затвораме нашите канцеларии таму. Апелираме што поскоро да престане насилството во Украина. Ние се придржуваме до меѓународните санкции и, заедно со нашите вработени и уметници, работиме со групи од низа земји (вклучувајќи ги САД, ОК, Полска, Словачка, Германија, Чешка и Унгарија) за да ги поддржиме напорите за […]

today09/03/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%