Порака:
Филип Војо Стојановски - Свадба голема Може нешто од Војо Стојановски?😁 Dedication Поздрав од цело друштво од Црниче до радио KISS FM! Dedication Супер песни пуштате, продолжете само така!

Естрада

„Ролинг стоунс“ со голема европска турнеја ќе слави 60 години постоење

today13/07/2022 3

Background
share close

Легендарниот британски рок-состав „Ролинг стоунс“, кој од обожавателите, критичари и медиуми постојано е нарекуван „најголемиот рок бенд на сите времиња“, одбележува 60 години постоење. По повод таквиот јубилеј, 1 јуни „Стоунси“ ја отвораат својата европска турнеја со настап во Мадрид. Бендот е основан на 12 јули 1962 година, и зад себе има 25 студиски албуми. Во постојан состав денес се Мик Џегер, Кит Ричардс и Рони Вуд, а во минатото тука членувале и покојните Џарли Вотс, Брајан Џонс, Бил Вајман, Мик Тејлор и Ијан Стјуарт.

The post „Ролинг стоунс“ со голема европска турнеја ќе слави 60 години постоење appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%