Порака:
Филип Војо Стојановски - Свадба голема Може нешто од Војо Стојановски?😁 Dedication Поздрав од цело друштво од Црниче до радио KISS FM! Dedication Супер песни пуштате, продолжете само така!

Естрада

Рита Ора, Сент Винсент, Грајмс, Шер… ѕвезди на календарот на „Пирели“ за 2022 година

today01/12/2021 11

Background
share close

„Пирели“ го објави најновото издани на својот славен календар и во него има собрано голем број ѕвезди од музичкиот свет. Календарот со мото „На пат“ (On the Road) е подготвен од канадскиот музичар Брајан Адамс, а во него се прикажани ѕвезди како Шер, Грајмс, Џенифер Хадсон, Нормани, Рита Ора, Иги Поп, Савити, Кали Учес и Сент Винсент.

Јануари

Брајан Адамс – Канадски пејач, гитарист, композитор, фотограф и филантроп е автор на календарот

Февруари

Ен Ерин „Ени“ Кларк позната како Сент Винсент е американска кантавторка и мултиинструменталистка. Добитничка е на три награди Греми за најдобра рок песна

Март

Кали Учес е колумбиско-американска пејачка, композиторка, актерка и дизајнерка, која се стекна со светска слава во 2021 година со големиот успех на нејзината песна „Телепатија“.

Април

Диамонте Киваја Валентин Харпер – Савити е позната американска раперка.

Мај

Легендарната Шер е една од ѕвездите на календарот.

Јуни

Нормани е американска пејачка и балерина.

Јули

Џенифер Хадсон ја доби награфата Греми за својот деби албум „Џенифер Хадсон“, издаден во 2008 година.

Август

Иги Поп е легендарен американски рок-музичар и актер. Тој е еден од највозрасните учесници во календарот.

Септември

Клер Елис Бушер – Грајмс е канадска музичарка, пејачка, композиторка, дискографка, визуелна артистка и режисерка на музички спотови. ​​​​

Октомври

Бохан Феникс е музичар роден во Хубеи во Кина, кој израснал во Масачусетс, САД.

Ноември

Рита Ора е британска композиторка и пејачка со косовско потекло.

Декември

Една гитара е инструментот протагонист за последниот месец од годината.

The post Рита Ора, Сент Винсент, Грајмс, Шер… ѕвезди на календарот на „Пирели“ за 2022 година appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%