НАЈНОВИ ВЕСТИ

РАДИО KISS FM ОБЈАВУВА НАГРАДНА ИГРА

today22/11/2021 92 1

Background
share close

*** РАДИО KISS FM ОБЈАВУВА НАГРАДНА ИГРА ***
** 👍 + СПОДЕЛИ = ДОБИЈ **

Почитувани,
Како ваши верни пријатели во изминатите 20 години заедничко дружење, воедно и кои успешно ве водевме на неколку значајни концерти ширум Македонија и Балканот, Радио KISS FM со текот на времето започна да емитува програм по ваш вкус.

Исто така како радио настојуваме да ја задржиме препознатливоста во брзината и квалитетот на објавување на сите музички вести и настани.

Препознатливи сме по уникатната музика и различните радио канали кој ги имаме започнувајќи од EX-YU Балади, Македонски забавни, народни песни, Евергрин песни, детски песни за најмладите.

Како Радио KISS FM и радио сервис ( www.SHOUTcast.OnLine ) кој има поделено успешно над 2000+ интернет радио сервери на Македонските и Балканските простори благодарение на довербата на официјалните Радио Станици со ФМ фрекфенција, и официјалните спонзори на Радио KISS FM Би сакале сите вам да Ве изненадиме со мали предновогодишни изненадувања и Ве покануваме да бидете дел од наградната игра и да станете потенцијален добитник на една од наградите кој успеавме да ги добиеме од нашите верни спонзори:

Обезбедивме за вас:

Како главна награда се изборивме и одбравме

1.) 1(еден) PlayStation® 5 – најсовремената гејминг конзола, со најновите игри и додатоци. Доживејте незаборавно гејминг искуство со ултра голема брзина на SSD, 3D аудио, адаптивни тригери и целосно нова генерација на PlayStation® конзоли , нов иновативен PS5™ контролер, кој ги користи новите „haptic feedback“ и „dynamic trigger“ ефекти, нова генерација на игри со одлична графика и најнови додатоци.

Преостанати награди:

2.) 15(петнаесет) – PS5 PULSE 3D™ Wireless Headset – Black (безжичните слушалки, прецизно подесени со 3D Аудио за PS5.) Играјте со комфорот на безжичните слушалки, прецизно подесени со 3D Аудио за PS5.Полнење преку USB Type-C™ и двојни noise-cancelling микрофони, овозможувајќи непречено играње и комуницирање со пријателите.

4.) 10(десет) – PS5 CALL OF DUTY: BLACK OPS COLD WAR – Black Ops Cold War ќе ги уфрли играчите во средина на геополитичката битка на Студената војна во раните 80-ти.
Ништо не е како што изгледа во напнатата кампања со еден играч каде играчите треба да се соочат со историски личности и тешки вистини бидејќи се борат низ целиот свет на познати локации како Источен Берлин, Виетнам, Турција, седиштето на Советскиот КГБ и други.

5.) 10(десет) PS5 Media remote – Управувај лесно со филмови, стриминг сервиси и многу други функции на PS5 со PS5 Media remote.

Правила:
Како и сите преостанати групи и фан страни на Facebook/Instagram за да се учествува, администраторите си побаруваат од Веќе постоечките фанови кои сакаат да учествуваат во наградната игра да не ги пропуштаат зададените потребни точки подолу од 1 до 5 се со цел да можеме да имаме и нареден пат повеќе спонори и да може да делиме повеќе и повредни награди.

Се што треба да направите е:

1. Follow на страната на Радио KISS FM 👍 на Facebook
2. Follow на страната на Радио KISS FM 👍 на Instagram
3. Like на оваа објава
4. Споделете ја јавно објавата
5. Во коментар напишете ни го името на пејачот кој што се прикажува на вториот слајд на официјалната страна на Радио KISS FM (www.radiokissfm.mk)

Квалификувани и потенцијални добитници кои ќе бидат во потесен круг за PlayStation® 5 ќе бидат корицниците кој ќе имаат 300+ споделувања на постот/препорачани пријатели.

Добитниците на наградите ќе бидат објавени јавно на официјалната страна на Радио KISS FM на 20.12.2021 (не заборавајте да проверите дали сте добитник)

Facebook страната “Радио KISS FM” има увид до секој корисник кој има веќе кликнато Follow, колку споделувања, лајкови коментари има извршено од страната “Радио KISS FM” кон други групи/страници.

Сите зададени точки ќе бидат исто така проверени и од ТИМ составен од спонзорот кој ќе ги додели лично наградите.

Сите неправилности кои ќе бидат забележани ќе бидат санкционирани.

Повеќе информации за Радио KISS FM на www.radiokissfm.mk.

Со среќа!!! 🍀😉

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%