Естрада

Поштенска марка со ликот на Тоше Проески во пресрет на неговиот роденден

today21/01/2022 5

Background
share close

АД „Пошта на Македонија“ по повод роденденот на Тоше Проески, 25 јануари започнува акција – „Во чест и сеќавање на Тоше“ преку која може да се купи поштенска марка, посветена на легендарната музичка ѕвезда. Филателистичките производи ќе може да се нарачаат онлајн, преку електронската продавница на Пошта www.postashop.mk .

Поштенските марки се вечен паметник. Таква е и поштенската марка посветена на Тоше Проески која Пошта ја издаде во чест на нашата најголема музичка ѕвезда. Марката (фотографија на Дарко Мораитов), за првпат во историјата на Македонија е испечатена во еден милион примероци, со номинална вредност од 12 денари. Оваа марка, која беше промовирана на 15.12.2007 година, патува низ светот како што патува и неговата музика и неговата песна – објавија од АД „Пошта на Македонија“ .

The post Поштенска марка со ликот на Тоше Проески во пресрет на неговиот роденден appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Aдел ги одложи концертите во Лас Вегас, половина од нејзиниот тим се заболени од Ковид-19

Адел сподели емотивно видео на Инстаграм во четвртокот, во кое со солзи во очите информира дека ги одложува концертите во Лас Вегас. 33-годишната пејачка заплака кога им соопшти на своите фанови дека е принудена да го одложи почетокот на нејзината многуочекувана серија концерти во познатиот хотел „Цезар Палас“ поради случаи на Ковид-19 во нејзината екипа. Адел призна дека се чувствува многу потиштена што не може да се качи на сцената […]

today21/01/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%