Естрада

Поезија во стихови: Слушнете ја првата песна по смртта на Балашевиќ

today30/04/2022 12

Background
share close

Сопругата на Ѓорѓе Балашевиќ ја објави првата постхумна песна наречена „Роденденска“.Станува збор за ремек дело во стилот на Ѓоле со кое на многумина ќе им дојдат солзи. Слушнете ја https://www.youtube.com/watch?v=vs_ZkUWppNo

The post Поезија во стихови: Слушнете ја првата песна по смртта на Балашевиќ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Евровизиска забава во Скопје за испраќање на евровизиската претставничка Андреа во Торино

Евровизиска забава за испраќање на македонската делегација и евровизиската претставничка Андреа во Торино, ќе се одржи вечер во Нано Бар во Дебар Маало, во организација на евровизискиот фан клуб ОГАЕ Македонија. На забавата во пресрет на евровизискиот натпревар, посетителите ќе уживаат во најголемите евровизиски хитови, победничките песни од изминатите години, како и песните на досегашните македонски претставници. Влезот за сите евровизиски фанови е бесплатен.The post Евровизиска забава во Скопје за […]

today30/04/2022 7

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%