Естрада

Почна снимањето на документарецот за Ејми Вајнхаус

today14/07/2022 1

Background
share close

Речиси четири години по првата објава, биографскиот филм за пејачката Ејми Вајнхаус, конечно, тргнува напред на чело со режисерката Сем Тејлор-Џонсон („Педесет нијанси сиво“). Тејлор-Џонсон (55) потпиша договор за режија на биографскиот филм „Враќање во црно“, што е истиот наслов како и на албумот на Вајнхаус од 2006 година. Проектот бргу напредува, а Тејлор-Џонсон работи по сценариото на Мет Гринхалг. Се очекува филмот да го следи нејзиниот живот како талентирана џез-пејачка во северен Лондон до нејзиното издигнување како глобална суперѕвезда со вториот албум „Back to Black“ (2006), кој го вклучува нејзиниот голем хит-сингл „Rehab“. Ејми стана една од петте жени во музичката историја што освоиле пет награди „греми“ во една вечер, вклучувајќи ги статуетките за најдобар нов изведувач, плоча на годината и песна на годината.

The post Почна снимањето на документарецот за Ејми Вајнхаус appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Повторно откажан концертот на рок бендот „Пласибо“ во Скопје

„Авалон продукција“ ги информираше фановите на британскиот рок бенд „Пласибо“ дека по втор пат се откажува нивниот концерт во Скопје. Причина за откажувањето на концертот на рок бендот е зараза од Ковид-19 на дел од екипата. Групата требаше да настапи овој викенд во Скопје, односно нивниот концерт беше закажан за 16 јули, на Стадионот на АРМ. Исто така, откажан е и нивниот настап во Букурешт. Од Авалон истакнуваат дека жалат […]

today14/07/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%