Естрада

Почина Влатка Гракалиќ, поранешната пејачка на Сребрени крила

today01/11/2021

Background
share close

Влатка Гракалиќ, поранешната пејачка на Сребрени крила, почина еден месец откако дознала дека боледува од рак на матката. Таа настапуваше со Сребрени крила од 1994 до 2000 година, а во групата се приклучи по заминувањето на Влатка Покос. Гракалиќ починала во неделата во Норвешка на 48-годишна возраст, потврди за „Вечерњи лист“ сестрата на Влатка, Маја.

Да, за жал Влатка почина во неделата на 31 октомври 2021 година, по кратко и тешко боледување. Простувањето ќе биде тивко во најтесниот круг на семејството. Бараме мир и разбирање во овие најтешки моменти, изјави Маја Гракалиќ.

The post Почина Влатка Гракалиќ, поранешната пејачка на Сребрени крила appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Карлеуша го одбра најдобриот „костум“ за ноќта на вештерките: Стави уши и се соблече гола

Пејачката Јелена Карлеуша на Инстаграм објави видео од својот костум за Ноќта на вештерките. Таа ставила само уши и соблекла се од себе. View this post on Instagram A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) The post Карлеуша го одбра најдобриот „костум“ за ноќта на вештерките: Стави уши и се соблече гола appeared first on Република.

today01/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%