Естрада

Почина Мит Лоф

today21/01/2022 8

Background
share close

Американскиот пејач и актер Мит Лоф (Meat Loаf) почина на 74 години, потврдил неговиот агент. Како што пренесува „Гардијан“, причините за смртта не се познати. Музичарот роден како Марвин Ли Адеј почина на 20 јануари со сопругата Дебора до него.

Знаеме колку им значеше на многумина и навистина ја цениме сета љубов и поддршка додека минуваме низ ова време на тага поради загубата на таков инспиративен уметник и убав човек, се наведува во соопштението семејството на Мит Луф.

Тој е најпознат по трилогијата на албумот Bat out of Hel, кој е продаден во повеќе од 50 милиони копии. https://youtu.be/ZVJt6h1Q7JE

The post Почина Мит Лоф appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%