Естрада

Почина Мит Лоф

today21/01/2022

Background
share close

Американскиот пејач и актер Мит Лоф (Meat Loаf) почина на 74 години, потврдил неговиот агент. Како што пренесува „Гардијан“, причините за смртта не се познати. Музичарот роден како Марвин Ли Адеј почина на 20 јануари со сопругата Дебора до него.

Знаеме колку им значеше на многумина и навистина ја цениме сета љубов и поддршка додека минуваме низ ова време на тага поради загубата на таков инспиративен уметник и убав човек, се наведува во соопштението семејството на Мит Луф.

Тој е најпознат по трилогијата на албумот Bat out of Hel, кој е продаден во повеќе од 50 милиони копии. https://youtu.be/ZVJt6h1Q7JE

The post Почина Мит Лоф appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Греми-наградите презакажани за 3 април во Лас Вегас

Церемонијата на доделување награди „Греми“ во чест на врвните музички изведби е презакажана за 3 април во Лас Вегас, соопштија во вторникот (18 јануари) Академијата за снимање и „Си-би-ес“, телевизијата што го пренсува настанот радиодифузерот. Настанот требаше да се одржи на 31 јануари во центарот на Лос Анџелес, но организаторите го откажаа тој датум бидејќи Омикрон варијантата на Ковид-19 предизвика нов бран инфекции. Комичарот Тревор Ноа ќе биде домаќин на […]

today20/01/2022 4

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%