Естрада

Почина Маринко Роквиќ

today11/06/2021

Background
share close

Српските медиуми известиваат за смртта на 68-годишниот пејач на народна музика. Според Nportal познатиот пејач Маринко Роквиќ починал на 68 години денеска во Белград после борбата со бактеријата која му го нападнала организамот.

The post Почина Маринко Роквиќ appeared first on Република.

Written by: KissFM

Rate it

Previous post

Естрада

22. издание на „Есенски музички свечености“ се отвора со концерт на Влатко Стефановски и „Танец“

Отворањето на 22. издание на манифестацијата „Есенски музички свечености“ ќе се случи в петок (05.11.2021) со концертот на Националниот ансамбл „Танец“ и Влатко Стефановски, со почеток во 20 часот во Салонот на Националната опера и балет. Билетите се во продажба на karti.com.mk и пред почетокот на концертот во Националната опера и балет. Концертот ќе се одржи согласно протоколите за одржување на настани. ТАНЕЦ И ВЛАТКО Концерт на „Есенски музички свечености […]

today11/03/2021 1

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%