Естрада

„Парни Ваљак”, Бајага, Џибони, Масимо Савиќ…на голем концерт во Загреб во чест на Аки Рахимовски

today17/03/2022

Background
share close

Голем концерт во чест на легендарниот Аки Рахимовски ќе се одржи на 26-ти март во Арена Загреб, во Хрватска. Концертот е насловен ,,Ваљак и пријателите: Доволно е да речеме Аки” и веќе е потврдено учеството на познати музички имиња. Покрај членовите на „Парни Ваљак”, ќе настапи и Кики, синот на Аки Рахимовски, Бајага, Џибони, Масимо Савиќ, Дино Јелусиќ, Нина Бадриќ… Тие ќе ги отпеат големите хитови на бендот.

The post „Парни Ваљак”, Бајага, Џибони, Масимо Савиќ…на голем концерт во Загреб во чест на Аки Рахимовски appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Влатко Стефановски по 40 години во МКЦ: Музицирањето пред домашната публика е секогаш предизвик

По точно 40 години, Влатко Стефановски се враќа во МКЦ со концерт, во рамки на одбележувањето на јубилејот 50 години Младински Културен Центар, во организација на Баги Комуникации и МКЦ. Влатко Стефановски ќе одржи концерт заедно со своето трио и неколку гости. Концертот е закажан на 8 април, со почеток во 20 часот во сала 25 мај. Интересно е што последен пат Влатко настапил во МКЦ во 1982, заедно со […]

today17/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%