Естрада

Ова е песната од „Дајте музика“ за детскиот Евросонг

today12/11/2021

Background
share close

Децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на годинешната Детска Евровизија. Песната кој вечерва беше промовирана во јавноста се вика „Green forces“, а ќе ја изведуват Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“. https://www.youtube.com/watch?v=OAiptSTIuWU За потсетување, оваа година 19. издание на Јуниорскиот Избор за Песна на Евровизија ќе се одржи на 19-ти декември во спектакуларната концертна сала „La Seine Musicale“, во градот на светлината, Париз, по победата која Валентина и ја донесе на Франција, а францускиот Национален сервис како домаќин и ЕБУ ветуваат одлична програма. Директен пренос ќе има на програмите на Македонската радио телевизија.

The post Ова е песната од „Дајте музика“ за детскиот Евросонг appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Постои ли ривалство меѓу Милена Антовска и Јелена Спенџарска!?

Водителката Милена Антовска е прва гостинка во новата сезона на јутјуб-емисијата „Жешко столче“. Милена, која го очекува своето второ дете одговара на „жешките“ прашања. Меѓу другото открива дали и какво ривалство има меѓу неа и нејзината колешка од Канал 5 - Јелена Спенџарска. https://youtu.be/Y62EbBsgPhYThe post Постои ли ривалство меѓу Милена Антовска и Јелена Спенџарска!? appeared first on Република.

today12/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%