Естрада

Објавен спотот за песната што ќе нѐ претставува на Евровизија

today11/03/2022 15

Background
share close

Промовиран е видеозаписот за песната Circles во изведба на Андреа Коевска, која ќе настапи на годинешното издание на Евровизија во Торино, Италија. https://www.youtube.com/watch?v=EzOpAduUlmo

The post Објавен спотот за песната што ќе нѐ претставува на Евровизија appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Слушачки промоции на новиот албум на „Мугер Фугер“ во Скопје и Куманово

Дванаесеттиот албум на култниот рокенрол состав „Мугер Фугер“ наречен „Дом на змии и влекачи“ е спремен, па утре и задутре (11 и 12 март) ќе се одржи негова слушачка промоција во Скопје и Куманово. Најпрво утре од 21 часот во „Ла Кања“ во Старата скопска чаршија, а ден потоа во истото време ќе биде промовиран и во „Кјуб“ во Куманово. „Мугер Фугер“ е бенд од кој извира музичка одговорност за […]

today11/03/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%