Естрада

Не се знае како стигнала до него: Бугарски пејач сними поп-фолк спот со гитарата на Тоше

today11/01/2022

Background
share close

Во новиот видеоспот на младиот пејач Лео, тој користи многу специјална гитара, пишува бугарски „Сигнал“. Според нивните информации, тој јво својот нов спот за песната „Ти си мојот живот“ ја користи гитарата на која некогаш свиреше нашиот Тоше Проески. Гитарата му била омилена на Проески и со неа ги создал своите големи хитови, пишува порталот. Како стигнала гитарата до Лео и дали е автентичната не е објаснето. https://youtu.be/sBw4iyzXQko

The post Не се знае како стигнала до него: Бугарски пејач сними поп-фолк спот со гитарата на Тоше appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Дарија Максимова со универзална порака, онаква, каква што само чистата детска душа може да посака – „Ајде да се сакаме“

Дека на Македонија не и недостасуваат таленти во различни области, особено во спортот, уметноста, музиката… уште еден доказ е младата скопјанка Дарија Максимова. Оваа младо единаесет и пол годишно девојче е всушност едно од оние деца за кои слободно може да се каже дека се мултиталентирани. Со дарба за актерство, слух, грло и глас за музика, физички предоспозиции за спорт. И сето тоа заедно подеднакво успешно го практикува младата ученичка […]

today10/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%