Естрада

На последниот настап пеел со син му: Објавено последното видео од Маринко Роквиќ

today08/11/2021

Background
share close

Легендата на народна музика Маринко Роквиќ почина во 68. година. Роквиќ почина во својот дом на Кошутњак после едена година борба со карцином. Легендата на народна музика зад себе остави безброј хитови, како и синовите Никола и Марко, кои се, исто така, талентирани пејачи. Многу јавни личности се простија од него, а цела естрада тагува. Сега исплива снимка од последниот настап на Маринко кој никого не остава рамнодушен. Пејачот сцената ја поделил со синот Нилока Роквиќ, а на снимката може да се забележи како пејачот, за жал, веќе бил непрепознатлив поради болеста со која се борел и, за жал, на крајот ја загуби битката. https://youtu.be/3csNx3XSTsg

The post На последниот настап пеел со син му: Објавено последното видео од Маринко Роквиќ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Почина Маринко Роквиќ

Српските медиуми известиваат за смртта на 68-годишниот пејач на народна музика. Според Nportal познатиот пејач Маринко Роквиќ починал на 68 години денеска во Белград после борбата со бактеријата која му го нападнала организамот. The post Почина Маринко Роквиќ appeared first on Република.

today06/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%