Естрада

Музиката на Матеј Џајковски во новата хит-серија на „Нетфликс“

today23/02/2022 15

Background
share close

Синот на Кирил Џајковски, кој работи како музички продуцент во Лос Анџелес, е запишан како продуцент на песната „Аbout That Time“ која е дел од новата хит-серија на „Нетфликс“ – „Inventing Anna“.

View this post on Instagram

A post shared by Matej Djajkovski (@matejdjajkovski)

Матеј веќе долги години живее и работи во САД. Тој дипломирал музичка продукција на Академијата за современа музика на Универзитетот во Оклахома, а оттогаш имал повеќе успешни музички проекти со македонски, но и светски артисти.

The post Музиката на Матеј Џајковски во новата хит-серија на „Нетфликс“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Почина музичарот и пејач Марк Ланеган

Влијателниот рок-музичар Марк Ланеган почина на 57-годишна возраст во својот дом во Киларни, Ирска. Смртта на гранџ-иконата беше потврдена и на неговиот Twitter профил. Нашиот сакан пријател Марк Ланеган почина утрово во својот дом во Ирска. Омилениот пејач, текстописец, писател и музичар имаше 57 години, а зад себе ја остави сопругата Шели. Засега нема други информации, се вели во известувањето. Ланеган беше пејач на „Скриминг трис“ од 1985 до 2000 […]

today23/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%