Естрада

Музиката на Матеј Џајковски во новата хит-серија на „Нетфликс“

today23/02/2022 23

Background
share close

Синот на Кирил Џајковски, кој работи како музички продуцент во Лос Анџелес, е запишан како продуцент на песната „Аbout That Time“ која е дел од новата хит-серија на „Нетфликс“ – „Inventing Anna“.

View this post on Instagram

A post shared by Matej Djajkovski (@matejdjajkovski)

Матеј веќе долги години живее и работи во САД. Тој дипломирал музичка продукција на Академијата за современа музика на Универзитетот во Оклахома, а оттогаш имал повеќе успешни музички проекти со македонски, но и светски артисти.

The post Музиката на Матеј Џајковски во новата хит-серија на „Нетфликс“ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%