Естрада

Мишо Ковач ја победи короната, Божиќ ќе го помине дома

today25/12/2021 3

Background
share close

Мишо Ковач успеа да се избори со коронавирусот и беше пуштен дома на Божиќ, пишува „Слободна Далмација“. Пејачот моментално е во изнајмен стан во Строжанац, со сопругата Лидија, каде што престојува веќе неколку месеци и каде го поминува Божиќ со семејството. Да потсетиме, Мишо во средината на декември заврши во болница поради инфекција со коронавирусот. Пејачот потоа била пуштен на домашна нега, но следниот ден веднаш бил хоспитализиран поради треска. Извесен период бил на кислород, а неговата сопруга Лидија, како и неговата ќерка Ивана биле заразени. Инаку, Мишо кон крајот на минатиот месец беше хоспитализиран на Одделот за пулмологија на Клиничкиот болнички центар Сплит, а лекарите се посомневаа на пневмонија. На крајот се покажало дека нема пневмонија, па музичарот е пуштен дома по антибиотска терапија.

The post Мишо Ковач ја победи короната, Божиќ ќе го помине дома appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Жељко Самарџиќ замина во пензија

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ по долго време се враќа на публиката во Белград која со нетрпение го очекува. Но, бидејќи пандемијата не запира, со што опстојувањето во музичката индустрија е отежнато, Самарџиќ открива дека после овој концерт ќе остане во пензија. Размислував за периодот кога годините ќе ми дозволуваат да пеам се помалку и помалку, тоа време се совпадна со пандемијата. Јас сум пензионер од октомври, имам пензија која ми […]

today24/12/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%