Естрада

Македонскиот претставник на детскиот Евросонг надмина пола милион прегледи

today27/11/2021 9

Background
share close

Македонскиот претставник на детската Евровизија „Грин Форсис" (Green Forces) од „Дајте музика“, на социјалните мрежи им се заблагодарија на сите фанови за поддршката што ја добиваат. Во видео постирано на социјалните мрежи, децата од „Дајте музика“ му се заблагодаруваат на организаторот на Детскиот Евросонг 2021 за можноста за здружување на гласовите против четирите најгорливи теми што ја засегаат токму оваа генерација: врсничкото насилство, загадувањето, климатските промени и глобалното затоплување воопшто. Видеото од песната веќе собра над 600.000 прегледи од објавувањето, а македонската делегација периодов интензивно се подготвува за настапот на Детскиот евросонг во Париз. https://m.youtube.com/watch?v=OAiptSTIuWU&feature=emb_title Музиката за „Грин Форсис“ ja напиша Роберт Билбилов, а текстот е на Робин Зимбаков. Видеоспотот е на „Вертиго вижуалс“, а во продукција на „Рифенштал“. Детскиот евросонг ќе се одржи на 19 декември 2021 година во Париз.

The post Македонскиот претставник на детскиот Евросонг надмина пола милион прегледи appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Мадона се побуни против цензурата на Инстаграм: Објави раголени фотографии заобиколувајќи ги ограничувањата

Музичката дива, Мадона, одлучи да се спротивстави на политиката за цензура на Истаграм насочена кон разголените женски гради и објави неколку разголени фотографии. Притоа, 63-годишната пејачка, успева да ги „заобиколи“ стандардите за цензура со тоа што ги покрива своите брадавици со срценце и на тој успеа да избегне Инстаграм да ги блокира нејзините фотографии. Претходно, Инстаграм, кој ја смета кампањата „Ослоби ја брадавицата“ (#freethenipple) ги избриша сликите на кои се […]

today26/11/2021 22

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%