Естрада

Македонија и Андреа во топ 3 листата на фаворити на Евросонг 2022

today14/02/2022

Background
share close

Македонија и Андреа се најдоа во ТОП 3 листата на фаворити за Евросонг 2022 на анкетата на еден од најпознатите блогови за Eurovision Song Contest – Wiwibloggs! 12 February (9 acts) Italy: Mahmood and Blanco “Brividi” 3,656 votes 31.54% Spain: Chanel with “SloMo” 2,915 votes 25.14% North Macedonia: Andrea “Circles” 1,195 votes 10.31% Albania: Ronela Hajati “Sekret” 1,103 votes 9.51% Czech Republic: We Are Domi “Lights Off” 890 votes 7.68% Israel: Michael Ben David “I.M” 766 votes 6.61% Ireland: Brooke “That’s Rich” 737 votes 6.36% Moldova: Zdob si Zdub and Fratii Advahov “Trenuletul” 243 votes 2.10% Bulgaria: Intelligent Music Project “Intention” 88 votes 0.76% 11,593 total votes

The post Македонија и Андреа во топ 3 листата на фаворити на Евросонг 2022 appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Одложени два концерти од прошталната турнеја на Елтон Џон, заразен е со ковид

Познатиот британски музичар Елтон Џон на Инстаграм објави дека е заразен со коронавирус и дека поради тоа ќе откаже два концерта во САД во рамките на својата проштална светска турнеја. Заразен сум со коронавирусот и поради тоа морам да одложам два концерта во Далас во следните денови, објави музичарот кој има 74 години. Елтон Џон објаснува дека има благи симптоми откако примил три дози вакцина против коронавирус, наведувајќи дека се […]

today13/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%