Естрада

Концертот посветен на Фреди Меркјури одложен за 30 ноември

today24/11/2021

Background
share close

Заради ужасната трагедија која се случи во Република Бугарија и во која животот трагично го загубија наши сонародници, ве известуваме дека концертот "Freddie Mercury Tribute" кој требаше да се одржи утре (24.11.2021) во Македонската Филхармонија, се одложува за вторник (30.11.2021) во 20:00 часот, соопштија од „Баги комуникации“, кои се организатори на настанот.

Билетите ќе важат за концертот. Сите што не се во можност да присуствуваат, можат да ги вратат билетите, со праќање на маил на contact@bileti.mk или на contact@bagicommunications.com.mk. Баги Комуникации упатува искрено сочувство до семејствата на настраданите во големата трагедија. Нема зборови со кои може да се опише тагата за изгубените животи. На повредените им посакуваме брзо закрепнување а на семејствата на загинатите сила во овие тешки моменти.

The post Концертот посветен на Фреди Меркјури одложен за 30 ноември appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%