Естрада

Концертна промоција на албумот „New era“ на Никола Мицевски

today15/11/2022

Background
share close

Kонцертната промоција на Никола Мицевски по повод неговиот извонреден нов албум “NEW ERA”! Првиот од неколкуте планирани концерти, се разбира ќе биде одржан во неговата родна Битола на 9ти декември во Центарот за култура!

Проектот “NEW ERA” претставува симбиоза на различни жанрови, едно филмско начело фузирано со етно, рок и електро основи во служба на пијаното и солистички инструменти.

Никола Мицевски, заедно со неколку познати инструментални и вокални солисти, во придружба на бенд од околу 15 академски музичари спремаат едно одлично музичко и визуелно патување кое ги поместува стандардите и границите на македонската инструментална музика!

Влезниците ќе бидат во продажба од среда (16-ти ноември) онлајн на www.avalon.mk и ширум продажната мрежа на Авалон во Македонија.

The post Концертна промоција на албумот „New era“ на Никола Мицевски appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Каролина Гочева за првпат прозборе за разводот на нејзините родители

Познатата пејачка Каролина Гочева по повод нејзиниот голем концерт закажан за на 1-ви јули во Скопје гостуваше во емисија на порталот „Репортер.мк“, во кое зборуваше за својот професионален живот, приватен живот, а за првпат прозборе и за нејзините разведени родители. Тие повеќе од 20 години не живеат заедно, но и денес се големи пријатели. „Кога се разведуваа тоа го направија да не приметиме јас и сестра ми. Тие денес се […]

today18/07/2022 25

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%