Естрада

Концерт на „Foolish Green“ вечерва во МКЦ

today09/12/2021 7

Background
share close

Вечерва, со почеток од 21. часот во МКЦ, сала Фросина ќе се одржи концерт на „Foolish Green”. По неколку годишна пауза, бендот е во погон со најава за нов албум на почетокот на 2022. „Foolish Green” е проект зад кој стои Ненад Стефановски Брус, алтернативен музичар од Скопје, познат по својата работа како продуцент на „Green Out”, „Легијата”, „Против сите” и др.

The post Концерт на „Foolish Green“ вечерва во МКЦ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Моника Белучи: Не се плашам од стареењето

Моника Белучи, која е некаде пред залезот од шестото десетлетие на својот живот, не се плаши од стареење. Познатат италијанска актерка и моделка го истакнува тоа во интервју за списанието „Сандеј тајмс стајл“ (Sunday Times Style). Има толку многу жени кои се чувствуваат слободни да стареат на поинаков начин - вели Белучи. Таа избегнува потешки тренинзи и строги диети, па наместо тоа претпочита вино и тестенини и повремени пилатес-сесии. Не […]

today07/12/2021 32

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%