Естрада

Групата „Аманет“ ја промовираше „Добро утро, добар ден“ во чест на Свети Климент

today09/12/2021 13

Background
share close

Во чест на големиот православен празник Св.Климент, групата „АМАНЕТ“ од Битола, премиерно ја објави финалната верзија на нивната нова песна „ДОБРО УТРО, УБАВ ДЕН“. Во овој проект учествуваа: Шенол Мемиш – вокал, Даниела Дани – пратечки вокали, Драган Романски – гитари, Дадо – труби, Ѓокан Луманоски – тарабука, Томче Јанкуловски – хармоника Сашо Паркет – продуцент, Драган Романски – видео, Музика и текст : Драган Романски. Добро утро, убав ден е втора песна на АМАНЕТ. За наредниот период, од бендот најавуваат нови песни и настапи во живо низ Македонија. Песната е снимена во студиото на Сашо Паркет во Битола https://www.youtube.com/watch?v=NpeQnq8cE7w

The post Групата „Аманет“ ја промовираше „Добро утро, добар ден“ во чест на Свети Климент appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Концерт на „Foolish Green“ вечерва во МКЦ

Вечерва, со почеток од 21. часот во МКЦ, сала Фросина ќе се одржи концерт на „Foolish Green”. По неколку годишна пауза, бендот е во погон со најава за нов албум на почетокот на 2022. „Foolish Green” е проект зад кој стои Ненад Стефановски Брус, алтернативен музичар од Скопје, познат по својата работа како продуцент на „Green Out”, „Легијата”, „Против сите” и др.The post Концерт на „Foolish Green“ вечерва во МКЦ […]

today09/12/2021 7

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%